9 dôvodov, prečo sú ľudia, ktorí športujú šťastnejší - 2

9 dôvodov, prečo sú ľudia, ktorí športujú šťastnejší

9 dôvodov, prečo sú ľudia, ktorí športujú šťastnejší

Trénujete, cvičíte, je vašou záľubou akýkoľvek šport a nemyslíme tým, jeho pozeranie, ale jeho praktizovanie? Tak pravdepodobne patríte k skupine ľudí, ktorí sú šťastnejší. Možno sa pýtate, ako je to možné. Veď šport tiež znamená kopec driny, potu a vlastnej motivácie. To je síce pravda, avšak keď konečne nájdete šport alebo aj rôzne športy, ktoré vám budú vyhovovať, a ktoré budete milovať, naozaj zistíte, že žijete šťastnejší život. Nezáleží pritom, či trénujete doma, chodíte do posilňovne, bicyklovať alebo behať, či tancujete alebo robíte čokoľvek iné. Tu je 9 dôvodov, prečo nás robí šport skutočne šťastnejšími:

1.      Posúvate svoje limity

Šport niekedy znamená privstať si skoro ráno. Alebo ísť trénovať večer po práci, kedy sa nám už nič nechce. Ale my napriek tomu ideme. Je známe, že vybudovanie určitého zvyku trvá približne 20 dní. Tak je to aj v prípade športovania. Ak si raz na šport zvyknete, už ťažko ho vymeníte za čokoľvek iné. A zrazu vám nebude vadiť ani to ranné vstávanie, či večerné sebazaprenie, pre dobrý pocit zo samého seba. A presne o tom to je. Keď posúvate hranicu toho, čo zvládnete a dokážete, cítite sa šťastnejšie. Dnes ste niekde, ale o rok môžete byť oveľa ďalej. Nie je to úžasné? Posúvate svoje vlastné limity a budujete v sebe silnejšiu osobnosť. A to je skutočný dôvod na radosť.

2.      Robíte niečo pre svoje zdravie

Šport má obrovské množstvo zdravotných benefitov pre celé telo. V prvom rade, samozrejme, záleží na tom, aký šport pestujete. Avšak každý šport vám pomôže v niečom. Ak ste zdravý, môžete byť jednoznačne aj šťastnejší. Šport prospieva vášmu srdcu, ale tiež pomáha chrániť kosti nášho tela, a to vďaka budovaniu svalovej hmoty. Vďaka športu tiež znižujete hladinu cukru v krvi a krvný tlak. Zoznam zdravotných benefitov športu by mohol pokračovať ďalej, ale najdôležitejšie je si pamätať, že zdravý človek je aj šťastnejší človek.

3.      Podporujete produkciu hormónu šťastia

Vedeli ste, že hormón šťastia má niekoľko druhov a že sa dokáže vytvárať pri rôznych činnostiach? Cvičenie je jednou z týchto činností. Akýkoľvek šport v nás vyvoláva pocit šťastia bezprostredne pritom, keď cvičíme a prirodzene aj dlho potom. Nenechajte sa odradiť tým, že to neviete alebo že sa vám nechce. Len niekde začnite.

4.      Ste členom komunity

Podľa druhu športu, ktorý cvičíte, patríte k určitej skupine ľudí, ktorá sa rozhodla pestovať istý druh športu a ide si za tým. A to je predsa skvelé. Na sociálnych sieťach dnes nájdete mnohé združenia a komunity ľudí, ktorí majú podobné záujmy. Vymeňte si s nimi skúsenosti, poraďte sa s nimi – je to na vás. Ak máte skôr radi kolektívne športy, nachádzate sa hneď v istej skupine ľudí, ktorí môžu byť vaši priatelia. Tak či onak – patríte niekam.

5.      Pracujete na krajšom zovňajšku

Mnoho ľudí začína cvičiť alebo sa začne venovať určitému športu v prvom rade kvôli svojmu výzoru. Tento benefit je naozaj nepostrádateľný a je to skvelý dôvod na to, prečo sa vďaka krajšej postave môžete cítiť aj šťastnejšie. Vďaka športu budujete pevnejšie svaly, spaľujete kalórie a pracujete na svojom krajšom „ja“.

6.      Plnohodnotne si vypĺňate svoj voľný čas

Voľný čas sa dá tráviť rôznymi spôsobmi, ale faktom je, že ho nie vždy trávime tak, ako by sme mali. Televízia či hodiny presedené pri telefóne a počítači sú už akýmsi fenoménom, a tak sa stáva čoraz zložitejším byť aktívny. Ale vďaka pestovaniu určitého druhu športu zistíte, aké jednoduché je vstať a ísť cvičiť alebo športovať. Zrazu sa šport stane pevnou súčasťou vášho života a to vás bude naozaj robiť šťastnejšími.

7.      Zabávate sa

Šport znamená v neposlednom rade aj obrovskú dávku zábavy. Či už bicyklujete alebo beháte s hudbou vo vašich ušiach alebo sa venujete kolektívnemu druhu športu či cvičíte v skupine, šport je naozaj niečo, pri čom si fantasticky užijete. Je to skvelá forma aktívneho oddychu a zábavy zároveň. A čo je na tom ešte lepšie je, že pri väčšine športov nezáleží, či cvičíte v januári alebo v júli – môžete totiž športovať celý rok. A to je veľký benefit. Navyše zábava znaemená pocit šťastia jednoznačne a bez pochýb.

8.      Robíte zo seba lepšieho človeka

Keď športujete, pracujete na budovaní aj svojej vlastnej osobnosti. Chcete spraviť niečo pre seba, a preto prekonávate rôzne prekážky, ktoré by vás mohli zastaviť. Budujete svoju sebadisciplínu a pevnú vôľu, a to je naozaj obdivuhodné. Je to tiež dôvod, prečo sa cítiť naozaj šťastnejšie.

9.      Vďaka športu môžete aj pomáhať

V neposlednom rade môžete vďaka športu pomáhať. V živote každého človeka je dôležité robiť niečo pre seba, ale ak to je možné, aj niečo málo pre iných ľudí. A to je práve ten spôsob, akým sa dá získať pocit šťastia. Keď sa zapojíte do nášho Virtual Championship, môžete si vybrať druh športu aj vzdialenosť, ktorá vám vyhovuje. Odmenou pre vás bude skvelý pocit, medaila, ktorú vám pošleme a možnosť pomôcť jednej osobe, ktorá to skutočne potrebuje.

Keď dávame, tiež získavame. A to je skutočné šťastie.

Ak vás zaujíma niečo, čo ste v tomto príspevku nenašli, pokojne nám napíšte.

Dovidenia priatelia pri ďalšom blogovom príspevku.