Šport je (ako) láska – zjednocuje a spája - 2

Šport je (ako) láska – zjednocuje a spája

Šport je láska.

Šport a láska majú na prvý pohľad spoločného oveľa viac, ako by sme si mohli myslieť. Obe disciplíny v sebe skrývajú nielen silu a vytrvalosť, ale zjednocujú a spájajú individuálnych hráčov, či dokonca tímy. Dokonalým príkladom lásky v športe je tenis. Ak hráč nezíska gem či set, empajrový rozhodca oznámi „nil“ (nula) alebo „love“. Áno, presne tak, lásku.

Zamilovaný človek dáva do všetkého, čo robí, nielen svoje úsilie, ale aj srdce. Podobne je to so športovcami – čím viac diváci cítia úprimnej snahy pri podávaní výkony, tým viac býva samotný športovec či atlét obľúbený publikom. A nielen publikom, ale aj slávnymi ženami.

Marylin Monroe a Joe DiMaggio

Zoberme si napríklad známeho baseballového hráča Joe di Maggia a ešte slávnejšiu Marilyn Monroe. Strávili spolu istý čas, fungovali ako dvojica a keď sa rozišli, športovec Joe nedokázal na Marilyn zabudnúť – až tak, že sa už nikdy neoženil.

Marylin Monroe with Joe DiMaggio

Steffi Grafovej a Andre Agassi

Opačným príkladom je vzťah tenisových celebrít – nemeckej tenistky Steffi Grafovej a amerického búrliváka a miláčika publika – Andre Agassiho. Na prvý pohľad dve odlišné osobnosti sa navzájom zapáčili sami sebe až tak, že sa zobrali a žijú spolu šťastne v nemeckom Heidelbergu, kde vychovávajú dve deti.

Roger Federer a jeho rodina

Nepokoriteľnému Švajčiarovi Rogerovi Federerovi zasa učarovala Slovenka Mirka, s ktorou majú spolu dokonca dva krát dvojčatá.

Shakira a Gerard Piqué

Skvelá dáma s ešte krajším hlasom – Shakira, zasa opantala myseľ Gerardovi Piquemu natoľko, že mu dokonca nevadilo, že má o 10 rokov viac ako on. Shakira mu na oplátku, ako potvrdenie toho, čo k nemu cíti, napísala pesničku 23 – práve toľko mal rokov, keď sa zoznámili.

Šport je o emóciách

Šport je o emóciách. Šport je vášeň, šport je láska, zábava, šport má svoje čaro a určitú krásu. Šport je naozaj láska. Nie je to len o vylučovaní endorfínov, ale aj o dlhoročnom záväzku a vytrvalosti. Nezdá sa vám, že každý vzťah je takisto šport – beh na dlhú trať?

Ak vás zaujíma niečo, čo ste v tomto príspevku nenašli, pokojne nám napíšte.

Dovidenia priatelia pri ďalšom blogovom príspevku.